Nepaprasta auka

Lapkričio 22 d., Lietuvos kariuomenės dienos išvakarėse ,Šimonių pagrindinės mokyklos ir Adomynės mokyklos-daugiafunkcinio centro mokiniai, dalyvavo dokumentinio filmo „Nepaprasta auka“ peržiūroje, kuri vyko Kupiškio r.savivaldybės kultūros centre. Filmą anonsavo patį autorė Agnė Zalanskaitė ir seimo narys Ž. Povilonis. „Juozas Vitkus-Kazimieraitis buvo vienas aukščiausio rango Lietuvos kariuomenės karininkų, kuris 1944 m. ne tik kūrė viso pasipriešinimo strategiją, planus, bet ir pasitraukė į mišką bei partizanavo. Ant vienos rankos pirštų gali suskaičiuoti tikrus karininkus, kurie tuo metu, kai esminė kova už Lietuvos laisvę persikėlė į miškus, paliko šeimą ir tapo partizanais“, – sako istorinio filmo „Nepaprasta auka“ apie pulkininką J. Vitkų-Kazimieraitį autorė Agnė Zalanskaitė. Filmas sukėlė įvairių minčių, kurias mokiniai išsakė istorijos pamoku metu.

Istorijos mokytoja Sandra Ratkutė