Laisvės gynėjų diena

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Dvidešimt devyneri metai nuo ano, tragiškojo, 1991-ųjų sausio. Šią dieną minime masinį taikų Lietuvos piliečių pasipriešinimą Sovietų Sąjungai.

Sausio 13-oji prasidėjo tradicine tapusia akcija ,, Atmintis gyva, nes liudija. Mokyklos languose sužibo žvakių šviesa, mokiniai ir mokytojai paskendo rimtyje bei susimąstyme, tuo pat metu visa mokyklos bendruomenė pasipuošė neužmirštuolėmis.

Salėje tęsiamas renginys. Pradžioje tylos minute pagerbti tie, kurie žuvo už laisvę, skamba eilės ir dainos, kurios verčia susimąstyti. Šimonių miestelio gyventojas Gintautas Bernatonis papasakoja apie patirtus įspūdžius prie televizijos bokšto, ką matė savo akimis. Miglė Buzaitė pasakojo apie savo senelį , kuris sausio 13-ąja buvo sužeistas Vilniuje.

Istorijos mokytoja Sandra Ratkutė