Pilietinė akcija „Ačiū“

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui buvo paskelbta  pilietinė akcija „AČIŪ“. Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centras nutarė iškelti Kupiškio mieste ir rajone 100 Lietuvos valstybės vėliavų reikšmingose Lietuvos valstybingumui vietose. Į šią akciją buvo įtrauktą ir mokyklos bendruomenė.  Į kelionę leidomės kartu su miestelio seniūnų, bendruomenės pirmininkę, bibliotekininke, KKC Šimonių padalinio vadybininke.  Apsilankėme prie  kryžiaus partizanams, sušaudytiems 1949 metais Pužgirio miške, Butėnų kaime prie paminklo savanoriams,  Kupiškio r. garbės pilietės, dailininkės B.Jėčiūtės   Jacevičiutės gimtinėje Mazgeliškių kaime,  prie  koplytstulpio „Rūpintojėlis“ partizanams, žuvusiems 1945 m. atminti. Grįžome sušalę, bet praturtinę savo žinias ir geros nuotaikos.

Istorijos mokytoja Sandra Ratkutė